Obrazki Obrazki

Dodajemy obrazek do opisu skrytki GC

Czytany 353 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jak dodać obrazek do gotowego opisu skrytki w serwisie www.geocaching.com?

(Prezentacja zrobiona w Firefox.)

Po prawej stronie listingu skrytki (czyli strony skrytki) znajdziemy menu "Narzędzia administracyjne". Klikamy opcję "Prześlij zdjęcia".

 

 

Dalej z dysku komputera wybieramy zdjęcie, które chcemy dodać i klikamy "Upload".

 

Następnie wracamy na stronę skrytki i znajdujemy wgrany obrazek na liście obrazków, która znajduje się tuż nad częścią z wpisami poszukiwaczy (logami).

 

 

Prawym przyciskiem myszy klikamy nazwę obrazka, który chcemy wstawić bezpośrednio do opisu, tak aby wyświetlał się na stronie skrytki. Z menu, które się pokaże, wybieramy opcję "Kopiuj adres odnośnika".

 

 

Teraz znów wracamy na główną stronę skrytki i w menu po prawej stronie klikamy "Edytuj opis".

 

 

Przewijamy stronę w dół, aż znajdziemy ramkę, w której znajduje się opis skrytki. Wstawiamy kursor w miejscu, w którym chcemy umieścić obrazek i wpisujemy kod html: <img src=""/>, a pomiędzy cudzysłowami wklejamy (Ctrl+V) adres odnośnika, czyli adres obrazka, który skopiowaliśmy na głównej stronie.

 

 

Naciskamy "Zapisz" na dole strony i gotowe!

 

 

Jeśli chcemy, aby obrazek wyświetlił się na środku, kod obrazka otaczamy kodem akapitu z centrowaniem.

 

 

Jeśli chcemy dodać obrazek tła, wówczas skopiowany link obrazka wklejamy w pole "Adres URL obrazka z tłem (opcjonalny)" na stronie edycji skrytki.

 

 

Powodzenia!

 

Podpowiedź: jeśli spotkacie na jakiejś stronie www ciekawe formatowanie, ktore chcielibyćie zastosować na stronie skrytki, sprawdźcie, jakiego kodu html użyto. W tym celu należy zajrzeć do źródła strony - w Firefoxie klikamy Ctrl + U i znajdujemy miejsce tego ciekawego formatowania. Nie wszystkie kody html są obsługiwane przez strony skrytek, ale można próbować. Oczywiście dobrze sobie wcześniej zrobić kopię kodu skrytki gdzieś w zewnętrznym edytorze.

 

Skomentuj