Wybraliśmy logo Geocaching Małopolska!

Wybraliśmy logo Geocaching Małopolska!

Czytany 2045 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Geocaching Małopolska postanowiło ogłosić konkurs na logo, 15 lipca został rozstrzygnięty. Znacie już zwycięskie logo?

 

W konkursie wzięło udział ponad 17 osób, nadesłano 44 prace (w tym warianty). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło na evencie 15 lipca 2016.

W pierwszym etapie spotkania, wszyscy uczestniczy mieli możliwość oddania głosu na 1 do 3 prac, które zostały wcześniej ponumerowane. Drugim etapem było zebranie komisj, która w burzliwych obradach musiala dojść do zgody i wybrać jeden projekt, który stanie się znakiem rozpoznawczym małopolskiego geocachingu.

Pierwszy etap był najprzyjemniejszy, wszyscy dyskutowali przeglądając teczki z propozycjami, zastanawiając się czy dane logo ludziom spoza Małopolski skojarzy się z naszym regionem, czy dana kolorystyka pasuje, czy logo nie jest zbyt krakowskie (przecież Geocaching Małopolska to nie tylko Kraków). Jedni woleli smoki, inni pióra... itd. Po zebraniu głosów nastąpiło wpisanie ich w kolumny i podliczenie głosów, w ten sposób wyłoniony został faworyt uczestników spotkania, czyli logo nr 7, którego autorką jest Roma_

gcmalopolska propozycja logo 07

Autor logo: Roma_

 

Drugie miejsce zajęła propozycja nr 36 nadesłana przez GoGacekGC, zaś na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo prace nr: 19 (bartolomeuszRJS), 34 (Piętaszek z Szarotką), 35 (wariant projektu nr 36), 44 (nick GC nieznany).

Głosy ułatwiły pracę komisji, która po etapie pierwszym zebrała się przy jednym stole, obradując w składzie: catnh (przewodnicząca komisji), holdasy, Kocina, Atalantis, Pelpolek, longmen76, nemrodek, soratte, mpark. Obrady komisji trwały na tyle długo, że sala niemalże zdążyła się wyludnić, a wiele osób niecierpliwie próbowało coś podsłuchiwać lub przerywała dyskusje, gdyż chciała porozmawiać o niezwiązanych z logo sprawami... Łatwo nie było!

Komisja najpierw wykluczyła wszystkie logo niespełniające wymogów formalnych, czyli wykorzystujące elementy innych logo, których nie można wykorzystywać bez zgody właściciela znaku, a także projekty nasuwające skojarzenie z różnymi ogranizacjami lub firmami (łudząco podobne do innych logo) - na tym etapie obrad odpadło ok. 9 projektów (licząc warianty). Następnie komisja przyjrzała się pozostałym projektom pod względem ich "graficznej użyteczności", czyli możliwości wykorzystania na różnych materiałach i w różnej kolorystyce. Komisja także zastanawiała się nad czytelnością logo w różnych rozmiarach od faviconu na stronie po reklamę wielkoformatową. Obrady trwały długo, gdyż członkowie komisji brali pod uwagę także swoje pierwsze skojarzenia jakie nasuwają im się po zobaczeniu logo i tak oto w propozycji nr 20 jedni widzieli Dunajec, inni Wisłę... Komisja także odwracała projekty o 90 stopni, czy 180 stopni i niektóre niestety nie wypadły dobrze w tym układzie. Ostatecznie, jednogłośnie zdecydowano, że nowym logo Geocaching Małopolska zostanie logo nr 36 wraz z wariantami, czyli nr 35 i 37, autorem projektu jest Marek Raczyński (GoGacekGC).

gcmalopolska propozycja logo 36

Autor logo: Marek Raczyński (GoGacekGC)

 

Komisja postanowiła przyznać 2 wyróżnienia, otrzymały je projekty nr 22 (autor Sharvilk) za koncepcję, którą wielu keszerów wyobraża sobie na swoich podkoszulkach i projekt nr 24 (autor Michał, lat 6,5).

 

Nagrodami w konkursie są:

Nagroda główna dla GoGacekGC: roczne konto Premium Member, krakowski geocoin, volunteer tag i bluza softshell z logo Geocaching Małopolska.

Nagroda uczestników dla Roma_: HQ Book geocoin, volunteer tag, koszulka polo z logo Geocaching Małopolska.

Nagrody dla Sharvilk i Michała: volunteer tag, koszulka polo z logo Geocaching Małopolska.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za nadesłane prace, uczestnikom za pomoc w wyborze i mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawiliście. Wszystkie prace będę jeszcze przez pewien czas dostępne do wglądu: nadesłane prace

Regulamin konkursu: Regulamin Logo Geocaching Małopolska

Autorami projektów są:

+Amelka 38, 39
Qinka 44
bartolomeuszRJS 19, 20
bogobig 40, 41, 42, 43
killing666 25
elales 17,18
GoGacekGC 35, 36, 37
holoskawina 1
Michał (nieznany nick GC) 24
najlepsi<3 2, 3, 4, 5, 6
Okorzec 21
Piętaszek i Szarotka 33,34
Roma_ 7
semaprint 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
Sharvilk 22,23
Tomasz.B 32
Zielony Team 26, 27, 28, 29, 30, 31

 

Skomentuj

 

1 komentarz

  • elales, 18-07-2016.

    To ja opowiem o moim udziale w konkursie, o czym pisałam już w logu do Geo-Logo-Plot:

    Do udziału w konkursie podeszłam poważnie (głównie dlatego, że Jarek strasznie się martwił, że parę dni po ogłoszeniu konkursu nie spadł na nas grad prac), nawet w tym celu nauczyłam się nowego programu graficznego, bo ten, którego trochę używałam wcześniej, do rysowania słabo się nadaje. No i tak najpierw próbowałam coś wymyślić, potem rysowałam na papierze, uczyłam się Inkscape’a, rysowałam, poprawiałam, przeszukiwałam zasoby czcionek, czytałam licencje i warunki użycia czcionek i obiektów, zmieniałam kolory, szukałam hintów w internecie, przerysowywałam od nowa, jak się nauczyłam zrobić bardziej równe kółko. W końcu nawet przywiązałam się do swojego projektu (w sumie żyłam z nim dobrych parę dni).

    Moje złudzenia co do szans na wygraną rozwiały się jeszcze przed eventem. Pokazałam wszystkie prace znajomemu, nie mówiąc, który jest mój. Przeglądał, przeglądał i przy moim z dezaprobatą wyrzucił z siebie: „A co to w ogóle jest?! Kto to zrozumie?”. Dzięki temu do głosowania mogłam już przystąpić z dystansem i bez specjalnego zawodu przyjąć to, że nikt się nie poznał na moim projekcie (chyba nikt na niego nie zagłosował ;-)). Z drugiej strony miałam swojego faworyta – był to projekt, który podobał mi się bardziej niż mój i życzyłam mu wygranej.

    Z wyboru Komisji bardzo się cieszę i gratuluję zwycięzcy.