Origami dla dzieci

Origami dla dzieci

Czytany 1287 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Chcecie uczestniczyć w Mega Geocaching Party, lecz obawiacie się, że Wasze dzieci będą się nudzić? Nie bójcie się, przygotowaliśmy dla nich zabawę origami!

W naszym zespole Geocaching Party przy słowie "origami" usłyszeliśmy słowo "nożyczki" - nastąpiła lekka konsternacja.
Nie obawiajcie się, autor "nożyczek" nigdy nie bawił się origami, gdy usłyszał określenie "zwierzątka z kartek" to od razu pomyślał, że trzeba trochę te kartki pociąć. W obawie przed krwawą zabawą (kto z Was nigdy przy używaniu nożyczek nie widział krwi?) postanowiliśmy, że jednak przy tych origami, nożyczek nie będzie!
Podczas posiedzenia omawiającego tę część Geocaching Party ustalono co następuje:
- do zabawy w składanie origami nie używamy: nożyczek i kleju,
- do zabawy zostanie wykorzystane bardzo dużo kolorowych kartek,
- z kolorowych kartek powstaną zwierzątka (prawdopodobnie),
- jeśli nie powstaną zwierzątka to możliwe, że powstaną kule zmiętego papieru (teoretycznie to również origami, gdyż papier nie będzie cięty ani klejony i na pewno będzie nosił ślady zgięć),
- zabrania się rzucania kulami z papieru!

Zastanawialiśmy się również, nad zrobieniem logo Geocaching z kilkuset tysięcy elementów origami, lecz podobno posadzenie dzieci na 72h, żeby taśmowo produkowały części, jest niewykonalne. Oczywiście to tylko okropny żart, a małym geokeszerom na pewno spodoba się ta część Geocaching Party - jeśli nie wierzycie, przyprowadźcie pociechy do stanowiska Origami i przekonajcie się sami.

Zapraszamy na Mega do Krakowa: Geocaching Party 2017.

Zachęcamy także do wparcia imprezy. Więcej informacji: Stowarzyszenie Geocaching Małopolska.

Skomentuj