T5 Party - Geoarborystyka

T5 Party - Geoarborystyka

Czytany 2935 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Widzieliście kiedyś te skrytki na drzewach, które są zbyt wysoko zawieszone, aby Wasza drabina dosięgła do nich? Zastanawialiście jak komuś udało się je tam zawiesić? T5 Party wyjaśni Wam jak tego dokonać!

Arborystyka (z łac. arbor – drzewo) to dyscyplina z podstawami naukowymi zajmująca się uprawą i pielęgnacją wieloletnich roślin drzewiastych. Jednymi z nowych kierunków rozwoju jest również rekreacja, edukacja i wypoczynek (parki linowe, domki na drzewach) oraz formy wyczynowe wspinaczki na drzewach.

Bardzo atrakcyjnym połączeniem wspinaczki linowej oraz zabawy w geocaching jest geoarborystyka (nowe słowo wymyślone w Krakowie – nie szukajcie go w słownikach języka polskiego ?). Skrytki zawieszone są na drzewach na wysokościach od 8 do 25 metrów. U naszych zachodnich sąsiadów nawet dużo wyżej. Możecie zapytać po co takie skrytki, czemu tak wysoko i czemu ma to służyć. Okazuje się, że to świetna zabawa, bo pomyślcie tylko… Idziecie na wyprawę grupą ludzi ze wspólną pasją, podejmujecie wyzwanie, niesiecie ciężki sprzęt wspinaczkowy, wodę oraz prowiant, rozmawiacie, snujecie plany i obcujecie z przyrodą. Na współrzędnych razem wypatrujecie wysoko skrytki, potem montujecie stanowisko z liną i się wspinacie. Na górze jesteście sami ze sobą, obserwujecie otoczenie i las z innej „ptasiej” perspektywy. Kołysanie się drzewa, szum liści, często cisza u góry, piękne widoki i „samotny” wpis do logbooka. Spoglądasz w dół i widzisz jacy twoi przyjaciele są malutcy, a świat z góry jest inny i taki piękny. Zjeżdżasz na dół zmęczony, lecz bardzo szczęśliwy. Wiesz już, że to tylko wchodzenie na linie do góry, ale nigdy nie przestaniesz tego robić.

Aby posmakować, jakie to jest uczucie wisieć w uprzęży wspinaczkowej na linie nad ziemią i móc za pomocą własnych mięśni i kilku przyrządów „wędrować” do góry w pionie, przygotowaliśmy dla was podczas Geocaching Party atrakcję w postaci T5 Party. Będziemy na was czekać na współrzędnych podanych w listingu z dwoma stanowiskami do wspinania. Na miejscu dowiecie się, jak wygląda sprzęt, jak go obsługiwać i pod okiem doświadczonych osób spróbujecie własnych sił. Warunkiem skorzystania z atrakcji jest ukończone 18 lat.

Tutaj znajdziecie formularz do zapisów na konkretne godziny, tak aby każdy kto chce poczuć smak Geoarborystyki nie musiał stać w kolejce. Prosimy o wpisywanie się tylko osoby, które są zdecydowane. Liczba miejsc ograniczona.

 

Zasady T5 Party:

 

1. Przygotowaliśmy dla Was dwa stanowiska do wspinania oznaczone w wayipontach jako D1 i D2.

2. Osoby zainteresowane spróbowaniem wspinania się na linie proszone są o zapisywanie się w arkuszu google: Zapisy T5 Party

3. Prosimy was o poważne podejście i rezerwację miejsc tylko przez osoby ZDECYDOWANE na wspinanie. Liczba miejsc jest ograniczona - 40 osób.

4. Zapisujemy tylko trzy osoby na godzinę zegarową na jedno stanowisko. Prosimy o punktualne przychodzenie.

5. Będziemy mieli komplet sprzętu. Jedynie o co prosimy, to o długie spodnie (mogą się ubrudzić) i zamknięte buty na twardej podeszwie.

6. Udział we wspinaniu mogą brać tylko osoby pełnoletnie - czyli 18 lat musi być skończone - nie ma uproś!!!

7. Wszyscy, którzy nie chcą się wspinać, a chcą zobaczyć, jak to wygląda, mogą przyjść w każdej chwili i kibicować. Nie trzeba się nigdzie zapisywać.

 

Autor zdjęć: catnh

 

 

Skomentuj

 

1 komentarz

  • Natalia, 25-08-2016.

    W końcu znalazłam wyjaśnienie czym jest geoarborystyka i projekty T5. Natknęłam się na takiego kesza we wrocławskim parku i nie wiedziałam o co chodzi. Jednak chyba muszę poćwiczyć umiejętności, bo jakoś na razie się nie widzę we wspinaczce po drzewach ;)