Wykłady na Geocaching Party

Wykłady na Geocaching Party

Czytany 32075 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Znaleźliście już kilka pojemników, lecz nie do końca wiecie czym różnią się skrytki między sobą, chcecie poznać "patenty" na skrytki, które dostają setki FAV-ów, a może dowiedzieć się czym są te FAV-y, FTF-y, STF-y, TTF-y, BYON i inne skróty, które widzicie w logach znalazców i zakładających? A może chcecie założyć własną skrytkę, lecz nie wiecie jak się do tego zabrać? Zapraszamy na wykłady dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Z myślą o tych mniej i bardziej zaawansowanych w geocachingu barucci przygotował 2 wykłady: geocaching dla początkujących i geocaching dla średnio zaawansowanych.

Jeśli niedawno zaczęliście swoją przygodę z geocachingiem, to pewnie zadajecie sobie w głowie mnóstwo pytań: czy są aplikacje do szukania skrytek, jak się nazywają, jak może wyglądać pojemnik, jakie są rodzaje skrytek, kto je tu schował, co mam zrobić jeśli skrytka jest uszkodzona, co to są podpowiedzi, co mam zrobić po znalezieniu skrytki i wiele innych pytań. Wykład geocaching dla początkujących powstał właśnie z myślą o Was. Odnajdziecie na nim część odpowiedzi na nurtujące Was pytania, a może nawet uda się odpowiedzieć na wszystkie?

Jeśli zaś jesteście już troszkę bardziej zaawansowani tzn. wiecie, że po znalezieniu skrytki należy ją pozostawić w tym samym miejscu, w którym ją znaleźliście i zamaskować w sposób wykluczający znalezienie jej przez "mugoli", czyli osoby nie bawiące się w geocaching. Prawdopodobnie wiecie już także, że są skrytki bez fizycznych pojemników tzw. earthcache. Możliwe także, że znacie "dobre praktyki" i piszecie w logach coś więcej niż TFTC (Thanks For The Cache - dziękuję za skrytkę), gdyż wiecie, że wielu zakładających czyta Wasze logi i cieszą się z Waszej choćby 2-zdaniowej relacji jak Wam poszły poszukiwania. Możliwe nawet, że marzycie o założeniu swojej pierwszej skrytki. Na wykładzie geocaching dla średnio zaawansowanych dowiecie się właśnie m.in. jak zabrać się do publikacji własnej skrytki, więc jeśli nie do końca wiecie "czym się to je", to ten wykład na pewno Wam pomoże.

Nie obawiajcie się, pan belfer nie będzie bił linijką do mierzenia amonitów w earthcache'ach jeśli wykażenie się brakiem podstawowej wiedzy geocachingowej, więc jeśli czegoś nie zrozumiecie - zadawajcie pytania barucciemu, na pewno postara się rozwiać wszelkie Wasze wątpliwości.

Skomentuj