xWG nie palimy! Wystawa woodcoinów

xWG nie palimy! Wystawa woodcoinów

Czytany 2982 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Lubicie PWG? A wiecie, że są także drewniaki z innych krajów i są one cennymi przedmiotami kolekcjonerskimi?

Słyszeliście, że jedną z atrakcji Geocaching Party ma być Straż Pożarna? Bez obaw, nie będą dawali pokazu gaszenia drewniaczków. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się rozpalić w Was miłość do tych ślicznych wypalonych obrazków na drewienkach.

W tym roku CopernicusHigh wystawi na pokaz około 4 tysiące eksponatów, jak widać kolekcja "lekko" się powiększyła (możliwe, że w następnym roku właścicielka będzie musiała odkupić mieszkanie od sąsiada, aby móc cieszyć się posiadaniem xWG). Na wystawie obecne będą nie tylko xWG w kształcie krążków, pojawią się również drewniaczki kwadratowe. Ciekawostką mogą być gliniane "woodcoiny".

Oczywiście kolekcja xWG nie ogranicza się wyłącznie do drewniaczków z podpisem PL, są tam np. woodcoiny z Azorów czy Wysp Owczych, więc troszkę egzotyki zawita na Geocaching Party.

Kto widział wystawę w ubiegłym roku, ten wie, że warto zajrzeć na tę część imprezy. Naprawdę warto.

Skomentuj

 

1 komentarz

  • FK, 20-08-2017.

    Prawdziwa ciekawostka by bylo gdyby te xWG z Azorow czy Wysp Owczych byly faktycznie zrobione przez keszerow z tych czesci swiata. A jesli to sa zwykle drewniaki zrobione przez Polskich keszerow, to wielkie mi "rarytasy". Kazdy moze sobie zrobic xWG z Kirgizjii, Bhutanu, Ugandy czy Grenlandi - i co najlepsze, wcale nie musi nawet tam jechac zeby sie chwalic takim drewniakiem...