Giełda PWG i wystawa xWG

Giełda PWG i wystawa xWG

Czytany 11097 razy
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
W Polsce coraz większą popularnością cieszą się "drewniaczki", czyli drewniane "geomonety". Na Geocaching Party będziecie mogli wymienić się swoimi PWG, a także zobaczyć kolekcję ponad 2000 xWG, które w ramach wystawy udostępni CopernicusHigh!

W Polsce największą popularnością cieszą się PWG, czyli Polish Wood Geocoin, lecz oczywiście nie tylko w Polsce robi się woodcoiny. PWG przywędrowały do nas z Czech, gdzie występują pod skrótem CWG, czyli Czech Wood Geocoin. Nasze rodzime drewniaczki różnią się od tych nierodzimych rewersem, na którym znajduje się nazwa państwa, z którego dany woodcoin pochodzi. Wzór wypalony na rewersie jest konieczny jeśli chcecie, aby dany drewniak był "oryginalny", czyli zgodny ze wzorem, a co do awersu to zdania są podzielone. xWG ze zmienionym rewersem są "niekanoniczne" i niektórzy kolekcjonerzy nie chcą ich posiadać w swoich kolekcjach, to samo dotyczy woodcoinów niewymiarowych. Drewniaczki można znaleźć w skrytkach, lecz najczęściej są to przedmioty osobiste podlegające wymianie z właścicielem i tak oto powstały Giełdy PWG.

Pierwszą krakowską Giełdę PWG zorganizowali Kisia & MrDeadhead. Giełda PWG przerosła oczekiwania organizatorów i można powiedzieć, że wynajęta sala pękała w szwach. Może uda się powtórzyć ten sukces podczas Geocaching Party?

Jeśli nie interesuje Was wymiana PWG, gdyż ich nie zbieracie lub nie posiadacie własnych wzorów, to koniecznie musicie odwiedzić wystawę około 2000 PWG, którą na tę okazję udostępnia CopernicusHigh. W przeważającej części będą to PWG, lecz pojawi się także kilka "egzotycznych" woodcoinów m.in. tajwański, nowozelandzki, nepalski, gambijski, szkockie, islandzkie, amerykański, cypryjski, senegalski, rosyjskie. Zobaczycie wiele PWG eventowych, osobistych, stworzonych dla danej skrytki lub trail. Z pewnością każdy znajdzie jakieś drewno, które go zachwyci. ;)

Na Geocacing Party nie zabraknie także tych najprawdziwszych coinów wykonanych z metalu, a także travelbugów.

Dzięki uprzejmości Muzeum Narodowego w Krakowie, wszystkie przedmioty znajdą się w bezpiecznych gablotach.

Pakujcie swoje PWG do walizki, na pewno na giełdzie znajdziecie innych chętnych na wymianę, a jeśli nie chcecie się wymieniać to zajrzyjcie na wystawę, gwarantujemy, że warto!

Skomentuj