PTTK

PTTK

Czytany 3727 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W 2012 roku została ustanowiona Odznaka PTTK Geocaching Polska, a wiecie, że w Małopolsce, w Oddziale PTTK "Lubomir" w Myślenicach powstała sekcja geocaching? W ramach Geocaching Party opowiedzą nam coś o PTTK.

PTTK, czyli Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze to najstarsze w Polsce stowarzyszenie skupiające turystów i krajoznawców, a zabawa w geocaching w większości przypadków związana jest ze zwiedzaniem świata, stąd też wśród geocacherów są członkowie PTTK. Skrytki geocaching pokazują wiele miejsc turystycznie ciekawych, a niektóre "osiągnięcia" GC i PTTK pokrywają się ze sobą np. Korona Gór Polski. Członkowie PTTK i geokeszerzy mają ponadto także inne wspólne zainteresowania, zbierają odbicia pieczątek w swoich notesach - co prawda członkowie PTTK tak naprawdę nie mają notesów, gdyż ich notesy to książeczki tzw. Książeczka Górska Odznaka Turystyczna, lecz nie zmienia to faktu, że w obu przypadkach pieczątki potrafią być małymi dziełami sztuki, a dotarcie do nich jest zazwyczaj związane z poznawaniem miejsc ciekawych pod względem turystycznym.

Członkowie PTTK, poza wymienionymi już wspólnymi zainteresowaniami, lubią zdobywać osiągnięcia, lecz nie sprawdzają ich w project-gc czy na geocaching.pl, robią to w bardziej tradycyjny sposób, lecz nie do końca, ponieważ w związku z rozwojem geocaching, także PTTK idzie do przodu i niektóre osiągnięcia można potwierdzać obecnością przy danej skrytce (wpisem do logbooka). Osiągnięcia PTTK, tak jak osiągnięcia gecaching premiowane są namacalną odznaką, którą możemy zakupić , gdy spełnimy odpowiednie warunki dla jej osiągnięcia i tutaj geocacherzy mogą otrzymać aż cztery odznaki PTTK Geocaching Polska: Popularną, Brązową, Srebrną i Złotą.

A jak sprawdzić czy spełniacie warunki?

Wchodzicie na stronę geocaching.pl, logujecie się na swoje konto, wchodzicie w profil i tam odnajdujecie "Odznaka Geocaching Polska", w kolumnach oznaczono czy spełniacie warunki dla danej odznaki czy jeszcze nie. Następnie możecie zakupić odznakę w sklepie PTTK.

To jedynie kilka infomacji na temat mariażu PTTK i geocaching. Podczas Geocaching Party będziecie mogli spotkać się z członkami PTTK i posłuchać wykładu na temat ich działalności. Zajrzyjcie na tę część imprezy, na pewno dowiecie się czegoś ciekawego!

 

Skomentuj