GC Małopolska

GC Małopolska

28-08-2016

PTTK

W 2012 roku została ustanowiona Odznaka PTTK Geocaching Polska, a wiecie, że w Małopolsce, w Oddziale PTTK "Lubomir" w Myślenicach powstała sekcja geocaching? W ramach Geocaching Party opowiedzą nam coś o PTTK.
21-08-2016

Run Party

Może do keszy nie trzeba biegać, przynajmniej nie zawsze, ale dobra kondycja przydała się niejednemu geokeszerowi.
W Polsce coraz większą popularnością cieszą się "drewniaczki", czyli drewniane "geomonety". Na Geocaching Party będziecie mogli wymienić się swoimi PWG, a także zobaczyć kolekcję ponad 2000 xWG, które w ramach wystawy udostępni CopernicusHigh!
Znaleźliście już kilka pojemników, lecz nie do końca wiecie czym różnią się skrytki między sobą, chcecie poznać "patenty" na skrytki, które dostają setki FAV-ów, a może dowiedzieć się czym są te FAV-y, FTF-y, STF-y, TTF-y, BYON i inne skróty, które widzicie w logach znalazców i zakładających? A może chcecie założyć własną skrytkę, lecz nie wiecie jak się do tego zabrać? Zapraszamy na wykłady dla początkujących i średnio zaawansowanych.
W Krakowie lubimy się ruszać, mamy kilka sposobów na ćwiczenie naszych mięśni: bieganie, wchodzenie na drzewa, lecz jeśli chodzi o ćwiczenie kręgosłupa, to najlepiej sprawdza się CITO - nie dość, że ćwiczy kręgosłup moralny to dodatkowo połączone jest z marszem, skłonami, podnoszeniem ciężarów... CITO to samo zdrowie! Przekonajcie się o tym podczas CITO Party - Wielkie Sprzątanie w Nowej Hucie.
Widzieliście kiedyś te skrytki na drzewach, które są zbyt wysoko zawieszone, aby Wasza drabina dosięgła do nich? Zastanawialiście jak komuś udało się je tam zawiesić? T5 Party wyjaśni Wam jak tego dokonać!
Letterbox to wyjątkowy typ skrytki, gdyż w jego wnętrzu znajdziecie pieczątkę. Ilu z Was odbija te pieczątki w swoich notesach i podczas eventów pokazuje jakie dzieła sztuki udało się upolować? Wapniaki w drodze przygotowali dla Was kolejną atrakcję Geocaching Party - Letterbox Stamp Show!

Nie macie czasu w ciągu dnia, a może cierpicie na bezsenność i zastanawiacie się co ze sobą począć w nocy? Sorratte znalazł na to lekarstwo! Jeśli nie boicie się godziny duchów, to Midnight City Express Party to coś dla Was.

W Tarnowie eksperymentowano z fotografią już od dawna. Niejaki Jan Szczepanik, który był związany z Tarnowem, wynalazł system kolorowej fotografii oraz światłoczuły papier barwny. Kilkadziesiąt lat później pewni keszerzy, Roma_ i Lucjusz.D wynaleźli w Tarnowie Geofakturę fotografii. Musicie to zobaczyć!

Strona 1 z 2